از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

کتابسرای شربیانی کتابسرای شربیانی

ثبت نام

اصول و مدیریت بازاریابی خدمات

وضعیت موجود
قیمت 58000 تومان
رتبه ی این کالا: 0.0

ناشر: انتشارات آموخته

مولف: کریستوفر لاولاک، لارن رایت

مترجم: بهمن فروزنده

تعداد صفحات: ۵۶۰

جلد: شومیز

قطع: رحلی

شابک: ۹۷۸۶۰۰۹۱۰۱۴۴۳

تعداد
{{ quantity}}

درباره این کالا بیشتر بدانید

در بازاریابی هر آنچه قابلیت عرضه در بازار را داشته و بتواند نیازی از مشتریان را برآورده سازد، کالا نــامید می‌شود. خدمات گونه‌ای کالاست که به خاطر دارا بودن ویژگی‌های خاص، برای برنامه‌ریزی و اجرای راهبردهای بازاریابی به رویکرد متفاوتی نیاز دارد.
کتاب اصول و مدیریت بازاریابی خدمات می‌کوشد به گونه‌ای فراگیر و ساده پاسخ پرسش‌های مطرح شده در حوزه مدیریت بازاریابی خدمات را ارائه کند. خدمت چیست، کسب فایده از دل خدمات، راهبرد بازاریابی خدمات و ادغام بازاریابی با مدیریت و منابع انسانی اهم موضوعاتی است که همراه با مثال‌ها و پرسش‌های آموزشی به تفضیل در این کتاب بدان پرداخته شده است.
کتاب اصول و مدیریت بازاریابی خدمات برای استفاده مدیران، پژوهشگران، کارشناسان و به ویژه دانشجویان مقاطع دانشگاهی و به خـصوص رشتـه‌های بانکداری، بیمه، بازاریـابی، بازرگانی و موسسات خدماتی نظیر بانک‌ها، بیمه‌ها، هتل‌داری، درمانی، آموزشی، حمل‌ونقل، خدمات مالی و دوایر آموزش این موسسات در نظر گرفته شده است.
کریستوفر لاولاک و لارن رایت نویـسندگان این کـتاب از اساتید برجسته رشته بازاریابی خدمات در دانشگاه‌های معتبر آمریکا هستند. آن‌ها همچنین سمت مشاوره بسیاری از موسسات بزرگ خدماتی آمریکا را بر عهده دارند.