از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

کتابسرای شربیانی کتابسرای شربیانی

ثبت نام

شناخت و تجزیه تحلیل صورت‌های مالی

وضعیت موجود
قیمت 32000 تومان
رتبه ی این کالا: 0.0

ناشر: انتشارات چالش

مولف: سید محمد علی شهدایی

مترجم: --

تعداد صفحات: ۲۲۴

جلد: شومیز

قطع: وزیری

تعداد
{{ quantity}}

درباره این کالا بیشتر بدانید

شناخت و تجزیه تحلیل صورت‌های مالی

صورت‌های مالی یکی از اساسی‌ترین راه‌های دسترسی به وقایع حادث شده در یک شرکت بوده که نسبت به آن علاقمندی‌های متفاوت و بعضاً متضادی وجود دارد.

گرچه تهیه صورت‌های مالی توسط شرکت‌ها صورت می‌پذیرد اما به سبب رعایت حقوق ذینفعان همواره از جانب قانون‌گذار و ناظران سعی گردیده تا در حدود اختیارات و با در نظر گرفتن اهمیت وقایع، قابل اتکاء‌ترین گزارشات، در اختیار آحاد استفاده کنندگان قرار گیرد.

سرمایه‌گذاران و مشـاوریـن آنـان به عنوان تأمین‌کنندگان سرمایه متضمن ریسک واحد تجاری علاقه‌منـد بـه کسب اطـلاعـاتـی در مـورد ریسـک ذاتـی و بـازده سرمایه‌گذاری‌های خود می‌باشند. اینان به اطلاعاتی نیاز دارند تا براساس آن بتوانند در مورد خرید، نگهداری یا فروش سهام خویش تصمیم‌گیری کرده و عملکرد مدیریت واحد سرمایه‌پذیر و نیز توان مالی لازم جهت پرداخت سود سهام را مورد ارزیابی قرار دهند.

به تعبیری این گروه از استفاده‌کنندگان صورت‌های مالی به سه دلیل علاقمندترین گروه ذینفعان تلقی می‌گردند.

– نتایج عملیات و سودآوری موسسه.

– چگونگی ایفای مسئولیت‌های مدیران.

– وضعیت مالی و بنیه اقتصادی و قدرت نقدینگی موسسه در ایفای تعهدات و اجرای برنامه‌های آتی.

از دیدگاه بسیاری از ذی نفعان صورت سود(زیان) یکی از جذاب‌ترین جزء صورت‌های مالی اساسی هر واحد تجاری تلقی می‌گردد و این موضوع کاملا قابل درک می‌باشد زیرا می‌توان به صورت مستقیم یا غیرمستقیم سود را حلقه ارتباط بسیاری از ذینفعان تلقی نمود