از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

کتابسرای شربیانی کتابسرای شربیانی

ثبت نام

نظریه‌های آگاهی در فلسفه ذهن و مغزپژوهی امروز

وضعیت موجود
قیمت 20000 تومان
رتبه ی این کالا: 0.0

ناشر: انتشارات ارجمند

نویسنده: آندره اوجنیو کاوانا، آندره نانی

مترجم: سعید صباغی‌پور، دکتر عبدالرحمن نجل رحیم

تعداد صفحات: 264

قطع: رقعی ـ شومیز

شابک: 9786002006189

تعداد
{{ quantity}}

درباره این کالا بیشتر بدانید

روان‌شناسی ـ عصب‏‌روان‏‌شناسی

تعریف فلسفه و علم از مفهوم آگاهی چیست؟ ذهن و بدن چه رابطه‌ای با هم دارند؟ همبستگی‌های نورونی آگاهی چیستند؟ کارکرد آگاهی و تجربه چیست؟ آیا حیوانات هم آگاهی دارند؟ آیا می‌توان آگاهی را مدل‌سازی کرد؟ این‌ کتاب قرار است به مسائل اساسی دربارۀ ماهیت آگاهی پاسخ دهد. 
این اثر به دو بخش تقسیم‌بندی شده است: بخش اول به نظریه‌های فیلسوفانِ ذهن اختصاص دارد و در بخش‌ دوم نظریه‌های علمیِ روان‌شناسانِ تجربی و عصب‌پژوهان مطرح شده‌اند. هر بخش پانزده فصل دارد و در هر کدام یک نظریه‌ معرفی شده است. در هر فصلِ کتاب مقدمه‌ای مختصر در مورد زندگی فیلسوف یا عصب‌پژوه آمده است. سپس تأثیرگذارترین نظریه‌های او در باب آگاهی توضیح و مورد نقد قرار گرفته‌اند. نقاط ضعف و قوت هر نظریه تحلیل شده و سرانجام فهرستی از آثار مهم هر نظریه‌پرداز در انتهای فصل آمد‌ه‌اند. 
نویسندگان کتاب از پژوهشگران شناخته‌شدۀ آگاهی در گروه روان‌پزشکی مغزمحور در دانشگاه بیرمنگام هستند و توانسته‌اند با تصاویری زیبا پانورامایی کم‌نظیر از نظریه‌های آگاهی ترسیم کنند. این اثر می‌تواند به عنوان مرجع آگاهی‌پژوهی برای رشته‌های عصب‌پژوهی، فلسفه و روان‌شناسی مورد استفاده قرار بگیرد.