از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

کتابسرای شربیانی کتابسرای شربیانی

ثبت نام

چالش‌های رایج در زوج‌درمانی

وضعیت موجود
قیمت 22000 تومان
رتبه ی این کالا: 0.0

ناشر: انتشارات ارجمند

نویسنده: جودیت لویت

مترجم: دکتر امید عیسی‌نژاد، شیرین عظیمی‌فر

تعداد صفحات: 280

قطع: وزیری ـ شومیز

شابک: 9786002005656

تعداد
{{ quantity}}

درباره این کالا بیشتر بدانید

روان‌درمانی و مشاوره ـ خانواده درمانی، زوج درمانی

کتاب چالش‌های رایج در زوج‌درمانی به بررسی چهار مسئله رایج که زوج درمانگران روزانه در مطب‌هایشان با آنها مواجه می‌شوند، می‌پردازد: سروکار داشتن با همسر دشوار، رازها، کار کردن با همسری که نمی‌خواهد یا نمی‌تواند تغییر کند و فروپاشی یک رابطه.
این کتاب ازلحاظ بررسی این چهار مسئله، منحصربه‌فرد است، زیرا اغلب کتاب‌های موجود در زمینه زوج‌درمانی و آموزشی، عمیقاً به این موضوعات نپرداخته‌اند. هریک از این مسائل چالش‌برانگیز مخاطرات، هیجانات شدید و ناامیدی‌های عمیق موجود در روابط صمیمانه را دربردارند. این موقعیت‌های دشوار دربردارندۀ مسائلی آزاردهنده و پیچیده هستند که در حیطۀ تاریک روابط صمیمانۀ انسان‏ها نفوذ می‏کنند. این مسائل دربارۀ خیانت، مخالفت و فقدان‌های شدید هستند. با این وجود به غلبه بر موانع، تغییر، بهبود و تسکین نیز مرتبط می‌شوند.
از اهداف این کتاب این است که پویایی‌های هر یک از چالش‌های ذکر شده را به صورت عمیق و به همراه یک مطالعه موردی بررسی کند، راهکارهایی را برای کار کردن با این چالش‌ها به درمانگران ارائه کند و به آنها کمک کند تا در حین انجام کار، تجربه‌های عمیق و نقش‌های خود را درک کنند. مؤلف (جودیت لویت) آسیب، شرارت و درماندگی همراه با این چالش‌ها را آشکار کرده است و نقش حیاتی که درمانگران می‌توانند برای هدایت زوجین در مسیر التیام، امید و احیا ایفا کنند را به تصویر کشیده است.