از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

کتابسرای شربیانی کتابسرای شربیانی

ثبت نام

خود تسخیرشده

وضعیت موجود
قیمت 36000 تومان
رتبه ی این کالا: 0.0

ناشر: انتشارات ارجمند

نویسنده: اونو فاندرهارت، اِلِرت نینهاس، کتی استیل

مترجم: دکتر عنایت‌اله شهیدی، کتایون حلمی

تعداد صفحات: 488

قطع: وزیری ـ شومیز

شابک: 9786002005960

تعداد
{{ quantity}}

درباره این کالا بیشتر بدانید

تجزیۀ ساختاری و درمان ترومای مزمن

روان‌درمانی و مشاوره ـ روان‏‌درمانی تحلیلی

زندگی برای بیماران درگیر با ترومای مزمن نزاعی جاودانه است. این افراد دارای مجموعۀ وسیعی از علائم هستند، که اغلب تحت عنوان ترکیبات مختلفی از هم‏‌ابتلایی دسته‌بندی‌شده و کار ارزیابی و درمان را برای درمانگر پیچیده و گیج‌کننده می‌کند. بسیاری از این بیماران در زندگی روزانه و ارتباط‌های خود مشکلات چشمگیری دارند مانند، تعارض‌های شدید درون‌روانی و روش‌های مقابله‌ای ناسازگارانه. مصائب و رنج‌های آنها در اصل مربوط به یک گذشتۀ هولناک و دردآور است که آنها را به تسخیر خود درآورده. حتی زمانی که بازماندگان این وقایع تلاش دارند عذاب خود را در زیر ظاهری طبیعی مخفی کنند ـ که راهکاری شایع استـ بااین‌حال، درمانگران خود را در محاصرۀ علائم و دردهای جدی این بیماران حس می‌کنند. تعجبی ندارد که بسیاری از بازماندگان تروماهای مزمن به درمانگران متعددی مراجعه کرده و از این مراجعه‌های خود یا نتیجه‌ای به دست نیاورده و یا پیشرفت ناچیزی حاصل کرده‌اند، و تعداد قابل‌توجهی از آنها نیز دارای برچسب غیرقابل درمان و یا مقاوم هستند.
در این کتاب، سه پژوهشگر و بالینگر پیشگام نتیجۀ بیش از 65 سال درمان و مطالعۀ افراد مبتلا به ترومای مزمن را در اختیار خوانندگان قرار داده‌اند. بر اساس نظریۀ تجزیۀ ساختاری شخصیت در تلفیق با روان‌شناسی کنش ژانه، مؤلفین مدلی مرحله محور از درمان را طراحی کرده‌اند که به شناسایی و درمان تجزیۀ ساختاری و اعمال ذهنی و رفتاری مرتبط با آن می‌پردازد. اساس این رویکرد حمایت از بیماران در یادگیری اعمال ذهنی و رفتاری مؤثرتری است که آنها را قادر می‌سازد در زندگی سازگارتر بوده و تجزیۀ ساختاری آنها را حل کند. این اصل دلالت بر هدف کلی درمان در ارتقای ظرفیت یکپارچگی فرد دارد تا بتواند از عهدۀ مطالبات زندگی روزمره برآمده و مشکلات خود را با بقایای تسخیرکنندۀ گذشته حل‌وفصل کند، با " کار ناتمام" خاطرات تروماتیک. 
درمانگران بالینی، دانشجویان روان‌شناسی بالینی و روان‌پزشکی، محققین و تمامی علاقه‌مندان به بازماندگان سوءاستفاده و بی‌توجهی دوران کودکی، در این کتاب به بینش و ابزارهای مفیدی دست می‌یابند که درمان را مؤثرتر و کارآمدتر، و همچنین برای بیمار در رنج قابل‌تحمل‌تر می‌سازد.